• Ogłoszenie biblioteczne

          • 29. 03. 2023 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Okładka mojej ulubionej książki” dla kl. 1-3. organizowany przez szkolną bibliotekę w Niedźwiedziu.

            Złożyło swoje prace 22 uczniów. Prace  plastyczne były wykonywane różnymi technikami  i były na bardzo wysokim poziomie.

            Nagrodzono dyplomami oraz książkami 22 uczniów. Współpraca przy konkursie odbywała się z pomocą i zaangażowaniem nauczycieli  klas  nauczania początkowego, którym bardzo dziękuję.

            oprac. Mgr Danuta Stachura

            Lista uczniów nagrodzonych:

            I miejsce

            POTACZEK  ANTONI KL. IB

            MALEC ZOFIA KL. I

            II miejsce

            KOZYRA MARTYNA KL. IB

            SOCHACKA LILIANA KL. II

            BOREK ALEKSANDRA KL. IA

            III miejsce

            WAŻYDRĄG LENA KL. II

            KRAUS MATEUSZ KL.IA

            Wyróżnienia

            ANTOSZ KRYSTIAN KL. II

            HARAS MAGDALENA KL. I B

            KĘSKIEWICZ MARTYNA KL. IB

            PALUCHOWSKA ZOFIA KL. II

            PIETRZAK HANNA KL. IB

          • Wiosna już zawitała!!!

          • Pierwszy dzień Wiosny w naszej szkole był niesamowity. Po wejściu do szkoły czuliśmy już wiosenny nastrój, na sali gimnastycznej od rana słychać było piosenki o wiośnie. Młodzież stanęła na wysokości zadania, aby przygotować całą uroczystość.

            Był konkurs na najpiękniejszą Ekologiczną Marzannę, tańce, śpiewanie piosenek ekologicznych i wiosennych. Był to dzień kolorowych przebrań: piżamowych, postaci bajkowych, filmowych, wiosennych lub innych według własnego pomysłu. Każda klasa zaprezentowała się na apelu w rytm wybranej przez siebie muzyki.

            Kreatywność uczniów i nauczycieli była nieograniczona i bardzo trafiona w ten sposób zaprezentowali z humorem również swoje uczucia, jakie towarzyszą im z nastaniem wiosny. Kolorowe i wiosenne przebrania podsycały nastrój.  W akcie solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa każdy uczeń ubrał dzisiaj dwie różne skarpetki na nogi. Wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie zrobili wiosenny korowód po szkole w rytm muzyki „Zielony dom”. Atmosfera wiosenna jaka panowała w sali gimnastycznej na pewno była alternatywą dla wagarów w tym dniu.

            Opiekunowie SU Agnieszka Napora i Bożena Zabrzeńska-Szczygieł

          • Spotkanie online z rówieśnikami z Finlandii

          • W dniu 22 marca uczniowie klasy IV spotkali się online z kolegami z klasy III i IV z miasta Nokia w Finlandii. W czasie lekcji mogliśmy posłuchać języka fińskiego, ale przede wszystkim mogliśmy wykorzystać język angielski w praktyce.

            Młodzi Finowie oraz nasi uczniowie przygotowali i pięknie zaśpiewali  piosenkę w swoim ojczystym języku.

            Następnie, uczniowie zadawali sobie nawzajem pytania dotyczące np. ulubionego piłkarza, przedmiotu szkolnego czy zwierzątka domowego.

            Okazało się, że interesują nas te same rzeczy, lubimy te same drużyny piłkarskie (PSG J), no i oczywiście najbardziej ulubionym przez uczestników spotkania przedmiotem jest … W-F!

            Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali także plakaty dotyczące dodatkowych zajęć pozaszkolnych i pięknie o tych zajęciach opowiedzieli.

            Myślę, że lekcja online była udana i czekamy na kolejne spotkanie, nie tylko w formie online, ale także na żywo w naszym lub ich kraju.

            Mamy nadzieje, że to nastąpi, gdyż właśnie został wysłany wniosek o dofinansowanie kolejnego już projektu Erasmus plus.

            Prosimy, trzymajcie kciuki! Keep your fingers crossed!!!

          • Laboratoria Przyszłości!!!

          • W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała różne sprzęty optyczne do obserwacji niewidzialnej gołym okiem przyrody i biologii.

            W klasach: 5a i 4b – ukraińskiej na lekcjach biologii i przyrody odbyły się zajęcia z mikroskopowania, na których uczniowie obserwowali różne gotowe oraz samodzielnie wykonane preparaty mikroskopowe wykorzystując otrzymany sprzęt optyczny.

            Uczniowie obserwowali pierwotniaki, komórki roślinne i zwierzęce, tkanki roślinne i zwierzęce, gotowe preparaty krwi płazów i ssaków, a także plechę oraz zarodniki grzybów, włosy i paznokcie.

            Zainteresowanie uczniów jak zawsze takimi lekcjami było bardzo duże. Poniżej prezentujemy zdjęcia z przeprowadzonych zajęć.

            mgr Bożena Zabrzeńska-Szczygieł

          • Misterium Męki Pańskiej

          • W piątek 3 marca 2023 r. Wolontariat SP w Niedźwiedziu zorganizował wyjazd dla osób niepełnosprawnych i starszych do Myślenic na Misterium Męki Pańskiej „Z Eucharystią w tle”. Droga Krzyżowa niesamowicie przedstawiona, dopięty każdy szczegół mistrzowska gra aktorów, scenariusz i reżyseria, po prostu cudowne. 

            Według naszych podopiecznych była to wspaniała  uczta dla ducha…. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie nam dane brać udział w takim dziele. Dziękujemy z możliwość skorzystania w w/w wydarzeniu. Bóg zapłać wszystkim Tym którzy przyczynili się do tego wyjazdu. 

            Opiekun Wolontariatu - Joanna Cichańska

          • Apel 1 marca 2023 - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"

          • Lecz przysięgaliśmy na Orła i na Krzyż,
            Na dwa kolory, te najświętsze w Polsce barwy,
            Na czystą biel i na gorącą czerwień krwi,
            Na wolność żywym i na wieczną chwałę zmarłych.

            Fragment pieśni „Przysięga” Andrzeja Kołakowskiego

            Żołnierze Niezłomni dotrzymali  przysięgi. 20 tys. zginęło z bronią w ręku walcząc o wolność zniewolonej przez Sowietów Ojczyzny. Kolejne dziesiątki tysięcy trafiły do katowni NKWD, UB, Informacji Wojskowej, czy obozów pracy w sowieckiej Polsce, czy wywiezieni w głąb Związku Sowieckiego.

            Tych, którzy nie poddali się sowieckiemu okupantowi - dowódców i żołnierzy, kapłanów, działaczy politycznych, a także harcerzy i uczniów - czekały represje, wieloletnie wyroki więzienia lub śmierć.

            1 marca 1951 r. komunistyczne władze zamordowały w więzieniu mokotowskim w Warszawie członków IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. To właśnie wydarzenie upamiętnione zostaje w ustawie z 2011r.o powołaniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Komendant płk. Łukasz Ciepliński w grypsie z celi śmierci napisał: „Zrobili ze mnie zbrodniarza. Prawda jednak wkrótce zwycięży”

            Pułkownik Ciepliński miał rację. Prawda zwyciężyła. Żołnierze Wyklęci żyją w świadomości Polaków. Żyją w pamięci młodych pokoleń jako niezłomni bohaterowie.

            1 marca społeczność naszej szkoły spotkała się aby przypomnieć o ich niezłomności, poświęceniu dla Ojczyzny i aby oddać im cześć. Spotkanie poświęcone Żołnierzom Wyklętym - Niezłomnym przygotowali uczniowie klas VIII .

          • Pomagamy Julce!!! - Sprawozdanie z akcji charytatywnej.

          • W dniu 21 lutego 2023 roku Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję charytatywną w naszej szkole Zbiórka pieniężna przeznaczona jest dla Julki Nieckuli, dziewczynki chorej na nowotwór mózgu.

            Rezultaty przeszły nasze oczekiwania, zebrano 1413,00 złotych. Pieniądze zostały przelane na konto fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” – kod 3495 dla Julii Nieckuli.

            Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i okazane SERCE.

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami

            Bożeną Zabrzeńską-Szczygieł i Agnieszką Naporą