• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• "NARÓD, KTÓRY NIE ZNA SWOJEJ PRZESZŁOŚCI UMIERA

I NIE BUDUJE SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI." – Jan Paweł II.

28.04.2023r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem wychowawczyni Pani Joanny Cichańskiej i Pani Barbary Cyrek. Sejmik uczniowski rozprawiał nad problemem- Dlaczego czcimy 3 Maja? Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Starali się odpowiedzieć na pytania, czym jest Ojczyzna, Naród, Wolność. To spotkanie zachęciło do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Przypomnieliśmy sobie jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość, dostarczały wielu wzruszeń. Po występach artystycznych pani dyrektor Joanna Dudzik podziękowała uczniom i nauczycielom, a widzowie nagrodzili artystów brawami.

• Dzień Ziemi 2023 r. w naszej szkole.

• 22 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ ZIEMI przygotowany przez uczniów klasy szóstej wraz z wychowawczynią panią Bożenę Zabrzeńską – Szczygieł. Uczniowie przygotowali przedstawienie ekologiczne promujące aktywne działanie na rzecz planety, a także edukację dotyczącą zagrożeń i prawidłowych nawyków w społeczeństwie w celu ochrony ZIEMI.

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - naszej i przyszłych pokoleń. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale każdego dnia.

Dekoracją uroczystości były piękne plakaty przygotowane przez klasy i indywidualnie przez uczniów „SOS DLA ZIEMI”. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Dziękujemy bardzo wychowawcom i uczniom za zaangażowanie w wykonanie prac.

Bożena Zabrzeńska - Szczygieł i Agnieszka Napora

• Laboratoria Przyszłości drukarka 3D

• Na zajęciach rozwijających z biologii i dodatkowych z matematyki uczniowie klasy 8a i 8b odkrywali funkcjonowanie drukarki 3D. Poznali sposób i zasady drukowania wykorzystując gotowe programy do drukowania .

Sprzęt zapewnia atrakcyjny angażujący przekaz wiedzy, uczy projektowania 3D, przyczynia się do rozwoju kreatywności i umiejętności technicznych, wdraża uczniów do obsługi nowoczesnych urządzeń i korzystania z niezbędnego oprogramowania. Uczniowie wydrukowali na drukarce 3D gotowe modele takie jak: zajączek, walec, tangramy itp.

Nauczyciele: B. Zabrzeńska -Szczygieł i D. Liberda-Smreczak

• Przez Krzyż do chwały

• Wielkanoc – to święta przypominające nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. W atmosferę TRIDUUM PASCHALNEGO I WIELKIEJ NOCY wprowadzili nas uczniowie klasy IV. Przedstawili oni montaż słowno – muzyczny, w którym pytali siebie i nas. Dlaczego ten krzyż? Za co ten krzyż?

Odpowiedzi każdy musi udzielić sobie sam. Wspólnym odśpiewaniem „Barki” uczciliśmy również pamięć naszego Wielkiego Polaka Jana Pawła II.

Na zakończenie życzenia świąteczne złożyła Pani Dyrektor Joanna Dudzik.

s. Agnieszka Szczygieł

• Dzień z Aleksandrem Fredrą - Projekt edukacyjny NPRCZ

• W ZWIĄŻKU Z OGŁOSZENIEM PRZEZ SEJM  RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ  ROKU 2023 ROKIEM ALEKSANDRA FREDRY BIBLIOTEKA SZKOLNA WRAZ Z P. MGR MAŁGORZATĄ STEC ZORGANIZOWAŁA 29 III 2023 r. OBCHODY ROKU ALEKSANDRA FREDRY.

W UROCZYSTOŚCI UCZESTNICZYLI UCZNIOWIE KLAS 1-5 WRAZ Z NAUCZYCIELAMI.

UCZNIOWIE ZAPREZENTOWALI ŻYCIORYS POETY, SCENKĘ  Z „ZEMSTY” ORAZ  RECYTOWALI WIERSZE.

CZĘŚĆ UCZNIÓW  PRZEBRAŁA SIĘ W STROJE DO PRZEDSTAWIANYCH W UTWORACH POSTACI.

ZAPREZENTOWALI UTWORY ALEKSANDRA FREDRY UCZNIOWIE:

KL. 2 SOCHACKA LILIANA, KRZANIK ALEKSANDRA, BOGDANOWSKI PIOTR

KL.3: PARUSZEWSKI MACIEJ, MURZYN ZUZANNA, SMACIARZ SABINA, DOMAGAŁA ALICJA, JANIA ALICJA

KL. 4: BULIK AMELIA, DOMAGAŁA MARIA

KL. 5: KRAUS MARCELINA, DOMAGAŁA MARTYNA, MYSZA NATALIA, HANULA WIKTOR

BARDZO DZIĘKUJĘ  NAUCZYCIELOM ZAANGAŻOWANYM W  PRZYGOTOWANIE UCZNIÓW DO RECYTACJI UTWORÓW A. FREDRY ORAZ P. MAŁGORZACIE  STEC ZA WYKONANIE GAZETKI POŚWIĘCONEJ ALEKSANDROWI  FREDRZE.

mgr Danuta Stachura