• "Tłustoczwartkowy sklepik" - dla Marianki

          • Wszystkim zaangażowanym w akcję  „TŁUSTOCZWARTKOWY SKLEPIK DLA MARIANKI”, który odbył się w dniu 8 lutego 2024 r. dziękujemy za wspaniały odzew i wsparcie naszej akcji. Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności. Czujemy ogromną radość, że nasza społeczność szkolna tak wspaniale dzieli się z innymi.

            Dziękujemy również Panu Wójtowi Rafałowi Rusnak oraz Panu Radnemu Powiatowemu Grzegorzowi Wójcik za zaszczycenie nas swoją obecnością i wsparcie naszej akcji.

            Razem udało się nam zebrać kwotę 2810,70 zł i 2 €. Zebrane pieniądze zostały przekazane rodzicom Marianki na dalsze leczenie.

            Dziękujemy - Nie zawiedliście!

            Koordynatorzy akcji: Opiekunowie Wolontariatu, Opiekunowie Samorządu Szkolnego
            raz Rada Rodziców.

          • Laboratorium Przyszłości - Fizyka

          • Fizyka ma zastosowanie w codziennym życiu bez niej nie byłoby wiele odkryć i wynalazków. Dlatego na lekcjach fizyki nie może zabraknąć takich elementów, dzięki którym uczniowie mogą zrozumieć przerabiany materiał. Aby polubić lekcje fizyki trzeba je zrozumieć, a z pewnością najłatwiej uczyć na bazie doświadczeń. Uczniowie klasy 8 na lekcji fizyki (dział Elektryczność) wykorzystali sprzęt zakupiony z programu Laboratoria Przyszłości.

            Nauczyciel - mgr Dorota Liberda Smreczak

          • Zabawa Karnawałowa

          • W czwartek 2 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w piękną salę balową, którą przygotowali uczniowie klasy siódmej wraz z Samorządem Uczniowskim. Do dekoracji sali posłużyły kolorowe balony, girlandy świecących gwiazdek i dyskotekowe światełka.

            Zjawiskowy wygląd sali i różnorodne karnawałowe przebrania wprowadziły uczniów w wesoły i balowy nastrój przy rytmach różnorodnej muzyki, nad którą czuwali uczniowie klasy ósmej Oliwer Górniak i Dawid Jania i Krystian Zapała z klasy siódmej. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach, a także konkursy na wybór króla i królowej balu. Samorząd Uczniowski przygotował korony i słodkie niespodzianki dla KRÓLA I KRÓLOWEJ BALU którymi zostali Alicja Jania i Paweł Potaczek z klasy czwartej-GRATULUJEMY oraz dla wszystkich uczestników konkursów i zabaw. Humor i szampańska zabawa dopisywała wszystkim zarówno uczniom, wychowawcom i rodzicom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca wszyscy z żalem opuszczali salę „balową”. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunków klasowych dla uczniów. Kolejny Bal Karnawałowy już za rok!!!

            Agnieszka Napora i Bożena Zabrzeńska-Szczygieł

          • Szanowni Państwo!

          • W dniu 8 lutego 2024 r. o godzinie 16.00 odbędzie się śródroczne spotkanie z Rodzicami.

            Plan spotkania:

            - zebranie ogólne na sali gimnastycznej,

            - indywidualne rozmowy z wychowawcami klas.

            Serdecznie zapraszamy i prosimy o obecność wszystkich Rodziców.

            Dyrektor Szkoły - mgr Joanna Dudzik

                   

          • Świąteczna matematyka i nie tylko… - warsztaty z długopisami 3D jako element stymulujący wszechstronny rozwój uczniów

          • Okres przedświąteczny był wspaniałą okazją do wspierania wielokierunkowej aktywności dziecka oraz kształtowania wyobraźni przestrzennej. Wykorzystując sprzęt zakupiony z projektu ,,Laboratoria przyszłości” - długopisy 3D włączono uczniów klas 4-6 w działania praktyczne, zaangażowano je emocjonalnie, kształtując takie cechy, jak wytrwałość, cierpliwość i dokładność w wykonywaniu podjętego zadania.

            Zaznajamianie uczniów z technologiami jest niezbędne i wynika z szybkiego rozpowszechnienia techniki w codziennym życiu o walorach poznawczych i wychowawczych. Dzięki warsztatom z długopisami 3D wspomagano aktywność motoryczną – usprawniano motorykę małą, usprawniano percepcję wzrokowo-ruchową. Podczas warsztatów widać było duże zainteresowanie uczniów procesami i technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, uczniowie swoje prace wykonywali z wielkim zaangażowaniem i  precyzją. W rozwoju każdego dziecka, również u  uczniów ze SPE dużą rolę odgrywa nauka przez doświadczenia oraz kontakt ucznia z fizycznym przedmiotem czy modelem, jest skuteczniejsza od posługiwania się opisami i zdjęciami.

            Długopis 3D zmienia rysunki w przestrzenne obiekty, a efekty są natychmiast widoczne, przez co dziecko osiąga sukces i wiarę we własne możliwości. Wykonane ozdoby świąteczne m.in. gwiazdki, bombki i dekoracje o tematyce świątecznej zasiliły dekorację choinki w naszej szkole. Zajęcia z długopisami 3D integrują uczniów i uczą współpracy oraz rozbudzają  kreatywność, ćwiczą myślenie trójwymiarowe oraz rozwijają wyobraźnię.

            Nauczyciele matematyki mgr Dorota Liberda-Smreczak, mgr Agata Worwa