• Sprawozdanie z realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole” w roku szkolnym 2022/23

          • Głównym celem było zachęcenie dzieci do spożywania większych ilości warzyw oraz owoców, a tym samym przyczynienie się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych. Przeprowadzone zostały następujące działania:

            Dnia 06.10.2022 Uczniowie klasy III przypomnieli o zasadach zdrowego odżywiania. Przybliżyli także Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywność Fizyczną, wskazując najważniejsze produkty spożywcze w naszym jadłospisie czyli warzywa i owoce, których spożywanie odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. W tym dniu klasa III wykonała pyszne i zdrowe sałatki owocowe. Mieli tym samym okazję do wykazania się pomysłowością, kierując się indywidualnymi upodobaniami smakowymi. Dodatkowo uczniowie poznali różne owoce i warzywa pochodzące nie tylko z polski ale także z innych krajów. Uczniowie przygotowali również gazetkę z wesołymi wierszykami zachęcającymi do spożywania owoców oraz warzyw. Gazetka znajduje się  na korytarzu w szkole przed jadalnią.

          • "Tłustoczwartkowy sklepik" - dla Marianki

          • „ Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie
            jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością”.

            /Matka Teresa z Kalkuty/

            Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i razem z nami tak licznie, z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia „TŁUSTOCZWARTKOWEGO SKLEPIKU”  - Dla Marianki w dniu 16 lutego 2023r. w naszej placówce.

            Razem udało się nam zebrać kwotę 1914,26zł i 1 €. Zebrane pieniądze zostały przekazane rodzicom Marianki na dalsze leczenie.

            Jeszcze raz dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności. Czujemy ogromną radość, że nasza społeczność szkolna tak wspaniale dzieli się z innymi. Dziękujemy - Nie zawiedliście…

            Koordynatorzy akcji - Joanna Cichańska

          • Laboratoria przyszłości - klasa IIa

          • Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez MEN, której celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

            Uczniowie klasy IIa po raz drugi mieli okazję w trakcie zajęć szkolnych wykorzystać pudełka do nagrywania. Tajemnicze pudełka wbrew pozorom nie służą tylko do przechowywania. Wbudowany mikrofon pozwala zarejestrować 10 sekundową wypowiedź, która odtwarzać się będzie automatycznie, po każdorazowym podniesieniu pokrywy.

            Urządzenie doskonale sprawdziło się podczas dzisiejszych zajęć, ponieważ uczniowie ćwiczyli dykcję i wymowę w trakcie prób do klasowego przedstawienia pt. „ Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i … nie zgadniecie, o kim jeszcze”.

            Pudełka nagrywające niewątpliwie stwarzają okazję do wielu zabaw i ćwiczeń edukacyjnych w atrakcyjnej formie i na pewno jeszcze nie raz będą wykorzystane przez uczniów młodszych klas szkolnych.

            wych. M. Stec

          • "Tłustoczwartkowy sklepik" - pomagamy Mariance

          • Wolontariat SP w Niedźwiedziu wraz z Samorządem zapraszają po raz kolejny do akcji "TŁUSTOCZWARTKOWY SKLEPIK ". Pomagamy Mariance Popiołek zdobyć środki na rehabilitację ułatwiającą jej życie. Zapraszamy każdą klasę do przygotowania słodkości na tę akcję i przekazanie w czwartek rano na hol na I piętrze opiekunom.
             

            W tym dniu można zakupić słodkie przysmaki ostatkowe: pączki, faworki, mufinki, oponki, ciastka itd... oraz wrzucić symboliczny grosik do puszki. Koszt ciastka min. 3zł.

          • Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny

          • TEMAT KONKURSOWY - „Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”.
            Czy przytoczone słowa Prymasa Tysiąclecia są aktualne w XXI wieku? Zaprezentuj temat w wybranej przez siebie formie literackiej, plastycznej lub słowno-muzycznej.

            Sięgnij zarówno do swoich własnych przemyśleń i przeżyć, jak również do idei znanych z literatury, sztuki i życia społecznego.

            KATEGORIE I KRYTERIA OCENY PRAC

            1. Konkurs zostanie przeprowadzony w 3 kategoriach:

            • literackiej (np. wiersz, opowiadanie, rozprawka, wywiad, list, przemówienie)

            • plastycznej (np. rysunek, malarstwo, grafika, kolaż, plakat – wyłącznie w technice

            grafiki komputerowej)

            • słowno-muzycznej (piosenka)

            2. Kryteria oceny prac:

            • zgodność z tematem,

            • poprawność merytoryczna,

            • poprawność językowa oraz ortograficzna,

            • samodzielność wykonania,

            • oryginalność i kreatywne ujęcia tematu,

            • estetyka wykonania.

            3. Format:

            • kategoria literacka: praca wykonana na komputerze, czcionka 13, Times New Roman, interlinia 1,5; wiersz – maks. 2 strony A4, proza – maks. 5 stron A4; wydruk, trzy egzemplarze;

            • kategoria plastyczna: format maks. A2, forma płaska, technika dowolna, plakat wyłącznie w technice grafiki komputerowej z autorskich elementów;

            • kategoria słowno-muzyczna: wydruk tekstu piosenki oraz nagranie piosenki; wykonania maks. 120 sekundowe w formacie mp3 na płycie CD lub pendrivie;

            piosenka nie musi być zaprezentowana przez autora tekstu i melodii; wykonanie nie podlega ocenie; prosimy o przesłanie piosenki z tekstem także na wymieniony poniżej adres e-mail.

            WARUNKI UCZESTNICTWA

            1. Przyjmowane są tylko prace indywidualne – także w kategorii piosenka (jeden autor

            tekstu i muzyki). Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia oraz zgodę rodzica/opiekuna

            (załączniki nr 1–4 dołączone do Regulaminu oraz dostępne na stronie Szkoły:

            www.zs7.lublin.pl

            Prace składamy do 20 marca 2023 do p. Joanny Cichańskiej

          • Powiatowy konkurs plastyczny

          • Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy przestrzennej na bazie wytłaczanek po jajkach (można wykorzystać wybrane elementy wytłaczanki, całą wytlaczankę lub większą ich ilość; wytłaczanki można dowolnie rozcinać, sklejać itp.).

            Do wykonania pracy można wykorzystać także inne materiały plastyczne i ozdoby. Wielkość pracy dowolna.

            2. Kategorie tematyczne:

            Prace podlegać będą ocenie z uwzględnieniem następujących kategorii:

            I. Zwierzęta.

            II. Pojazdy.

            III. Postacie, roboty.

            IV. Sztuka użytkowa /przedmioty codziennego użytku, dekoracje, ozdoby/.

            V. Budowle, makiety

            Każda szkoła może dostarczyć na konkurs po jednej pracy z każdej kategorii tematycznej w obrębie każdej kategorii wiekowej. prace składamy do 20 lutego w naszej szkole u p. Joanny Cichańskiej Komisja wybierze najładniejsze prace i dostarczy na konkurs