• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2.0 uchwalonym na lata 2021-2025

          • Gmina Niedźwiedź otrzymała dotację celową z przeznaczeniem na realizację zadania publicznego polegającego na zakupie książek oraz realizację działań promujących czytelnictwo w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Niedźwiedziu. Łączna wartość programu 5000,00 zł.

            Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2.0 uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

            W ramach tego programu otrzymaliśmy wsparcie finansowe w kwocie 4000 zł z programu przy wkładzie własnym 1000 zł, co daje kwotę 5000 zł.

            Zakupiliśmy w tej kwocie książki z najnowszej beletrystyki dziecięcej i młodzieżowej do szkolnej biblioteki, uwzględniając preferencje czytelnicze naszych dzieci opracowane na podstawie konsultacji czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę wśród naszych uczniów (172 woluminy) oraz 98 książek na nagrody. Książki zostały już dostarczone do szkoły.

          • II Gminny Konkurs z Języka Angielskiego "My Little English World".

          • W dniu 29 maja br w Szkole Podstawowej w Porębie Wielkiej odbył się II Gminny Konkurs Języka Angielskiego "My Little English World".
            W etapie gminnym udział wzięło 12 uczniów czterech szkół Gminy Niedźwiedź, którzy uzyskali najwyższe wyniki w etapie szkolnym.

            Naszą szkołę reprezentowali: Sabina Smaciarz, Alicja Jania oraz Zuzanna Murzyn z klasy III.

            Uczestnicy drugiego etapu konkursu mieli za zadanie wykazać się znajomością treści wykraczających poza program nauczania klas I-III. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej (test) oraz ustnej (prezentacja swojego pokoju „My bedroom” - praca plastyczna oraz ustna wypowiedź).

            Poziom był bardzo wysoki, a uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami językowymi.

            Nasza uczennica Sabina Smaciarz zdobyła w konkursie II miejsce,  a jej koleżanki wyróżnienia.

            Sponsorem konkursu było wydawnictwo Macmillan Education, które przekazało nam upominki i gadżety oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która finansowo wsparła konkurs. Bardzo im dziękujemy!

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję i życzę wspaniałych wyników w dalszej nauce.

             Bogusława Gniecka

          • Laboratoria Przyszłości

          • Korzystając z robotów Codey Rocky zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach informatyki młodsi uczniowie uczyli się podstaw programowania robotów. Tworzyli programy i wprawiali CodeyRocky w ruch co wzbudzało wiele emocji. Uśmiechy zagościły na twarzach, gdy robot posłusznie spełniał polecenia naszych najmłodszych programistów!

          • Laboratoria Przyszłości

          • W ramach projektu „ Laboratoria Przyszłości”  uczniowie na zajęciach logopedycznych indywidualnych i grupowych mieli okazję zapoznać się z kostkami do nagrywania. Są to magiczne pudełka, które nagrywają mowę a następnie odtwarzają ją podczas podniesienia wieczka.

            Podczas ćwiczeń właściwych korygujących zaburzone głoski, uczniowie nagrywali swoje wypowiedzi - zdania albo krótkie wiersze z głoskami zaburzonymi, a następnie odsłuchiwali i poprawiali źle wypowiedziane słowa ponownie je nagrywając. 

            Kostki do nagrywania sprawiły uczniom wiele radości i przyczyniły się do  uatrakcyjnienia zajęć.

          • Dzień Mamy w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych im. Sw. Brata Alberta

          • „Jest tylko jedna istota, pamiętaj, która ci krew swą odda do ostatka,

            jedno jest słowo tak wielkie, tak święte, tak jedyne na świecie, to - MATKA.”

            /A. Rudowcowa – Matka/

            Dnia 20 maja 2023r. w Stowarzyszeniu im. Św. Brata Alberta w Niedźwiedziu odbyła się majówka, na której to nasi wolontariusze i podopieczni uczcili zbliżające się święto 26 maja- Dzień Matki. Najserdeczniejsze życzenia złożyli dla wszystkich Matek na świecie. Dla tych, które mimo problemów, zawsze uśmiechają się do swoich dzieci. Dla tych, które nie mają swoich dzieci blisko siebie. Dla tych, które kochają i akceptują swoje dzieci za to, kim są i jakie są. Dla tych, które nigdy się nie poddają mimo trudności przeszkód i dla tych przybyłych na majówkę. Chcąc podziękować za dobroć i troskę, przedstawiliśmy montaż słowno-muzyczny pt. ,,Portret Matki Wyjątkowej”. Scenariusz poruszał tematy roli matki w rodzinie i jej poświęcenia w codziennej pracy. Na zakończenie przepięknie zagrała i zaśpiewała „Sto lat” dziecięca kapela p. Huberta Rapciaka. Następnie wolontariusze i podopieczni stowarzyszenia wręczyli wszystkim przybyłym mamom drobne upominki wykonane samodzielnie. Po części oficjalnej odbyło się wspólne biesiadowanie, słodki poczęstunek i grill przy pięknie nakrytych stołach. Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała, niecodzienna atmosfera zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

            Opiekun wolontariatu Joanna Cichańska

          • Szczawnica – wycieczka klasy 4a, 6a i 7a

          • Pieniny jest to mała, skalista, grupa gór, widoczna dobrze już od Nowego Targu, ciągnących się od Czorsztyna do Szczawnicy. Za Sromowcami przebija je Dunajec, tworząc wśród nich kilka dużych zakrętów, którymi wije się do Szczawnicy i to jest ich część najpiękniejsza. Do rzeki spadają prostopadłe, białe wapienne skały, porosłe bujną roślinnością, a za każdym zakrętem odkrywa się coraz to nowe, coraz piękniejsze i bardziej poetyczne widoki.

            Dnia 19.05.2023r klasy czwarta, szósta i siódma odwiedziły ten malowniczy teren.

            Pierwszym etapem było muzeum Pienińskiego Parku Narodowego.

            Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego jest zlokalizowane w malowniczej wsi Krościenko nad Dunajcem, w budynku Dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego, w województwie małopolskim.

            W obiekcie są prezentowane ekspozycje związane z walorami przyrodniczymi i krajoznawczymi Pienin. W Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego znajduje się wystawa przyrodnicza „Jak powstał współczesny krajobraz Pienin – dlaczego i jak go chronimy”. Kompleksowe spojrzenie na ochronę przyrody, geologię, architekturę, etnografię i ekologię regionu pozwala na dokładniejsze przyjrzenie się regionowi i jego specyfice. Makieta Pienin dostępna w muzeum jest świetnym sposobem na szczegółowe poznanie budowy obszaru.

            Szczawnica kolejny punkt zwiedzania,  jest uzdrowiskiem malowniczo położonym tuż nad potokiem Grajcarek, pomiędzy pastelowymi Pieninami a Pasmem Radziejowej. Od lat skupia na sobie spojrzenie turystów. Przybywają tutaj zarówno kuracjusze szukający oparcia w wodach leczniczych, jak również piechurzy spragnieni górskich pejzaży. Bo przecież pienińskie szlaki należą do tych najbardziej malowniczych w całej Polsce, a sama miejscowość słynie nie tylko z oryginalnej drewnianej architektury, ale również z wielu atrakcji.

            Zamek Niedzica, zwany Zamkiem Dunajec, jest kolejnym przystankiem naszej podróży.

            Zamek Dunajec w Niedzicy to jeden z najciekawszych zamków Małopolski. Uroczo położony nad brzegiem jeziora Czorsztyńskiego jest genialną atrakcją Pienin. Przemierzając jego zamkowe komnaty wyruszamy w historyczną podróż. Odkryjemy tu zarówno intrygujące legendy, jak i zachwycające widoki.

            Wycieczka była bardzo pouczająca i ekscytująca.

            Opiekunki grupy: Barbara Moskała, Agnieszka Napora i Bożena Zabrzeńska - Szczygieł

          • Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci

          • 17 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci. Celem tego wydarzenia jest informowanie o istniejących telefonach zaufania i ich roli. W Unii Europejskiej istnieje uniwersalny numer przeznaczony dla dzieci i młodzieży - 116 111. W każdym kraju połączenie z tym numerem jest bezpłatne i w pełni anonimowe. W Polsce istnieją także inne numery, pod które mogą zadzwonić dzieci, a nawet osoby dorosłe, będące w potrzebie.

          • Zawody Powiatowe - Drużynowe Biegi Przełajowe

          • 18 kwietnia 2023 w Limanowej odbyły się Zawody Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe w kategorii dziewcząt i chłopców.

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tych zawodach i zdobyli następujące miejsca. W kategorii  chłopców urodzonych 2012 i młodsi na dystansie 1000m indywidualnie Kamil Draus zdobył III miejsce w powiecie, a drużynowo chłopcy w tej kategorii zdobyli VIII miejsce w składzie: Kamil Draus, Kacper Potaczek, Maksymilian Stożek, Dawid Rypel, Antoni Michorczyk, Maciej Stożek.

            W kategorii dziewcząt urodzonych 2012 i młodsze na dystansie 800m indywidualnie Karolina Kawala zdobyła IV miejsce w powiecie.

            W kategorii dziewcząt urodzonych 2010-2011 na dystansie 800m dziewczęta zdobyły VIII miejsce w składzie: Magdalena Trębacz, Joanna Krzan, Judyta Smaciarz, Emilia Bogdanowska, Natalia Mysza, Martyna Domagała.

            W kategorii chłopców urodzonych 2010-2011 na dystansie 1000m chłopcy zdobyli IX miejsce w składzie: Paweł Dobosz, Wiktor Hanula, Karol Mysza, Filip Stożek, Adrian Kowalczyk, Marcin Pietrzak.

          • Wycieczka klas 8a i 8b do Oświęcimia-Wadowic

          • Dnia 27.04.2023r. klasy ósme pod opieką pani Agaty Worwy i pani Ilony Cudzik-Mateńki wybrały się na wycieczkę do Oświęcimia i Wadowic. Wyjazd rozpoczęliśmy o godzinie 6:00 i ok. godziny 9:00 dotarliśmy do muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Zwiedzanie tych ważnych miejsc dostarczyło nam  wiele emocji, wiedzy na temat holokaustu i ludobójstwa dokonywanego w czasie II wojny światowej przez Nazistów na Żydach, Polakach, Cyganach i innych.

            Przed wejściem do obozu koncentracyjnego przeszliśmy przez bramki, otrzymując słuchawki i odbiorniki rozpoczęliśmy zwiedzanie z przewodnikiem. Wejście do obozu otwierała brama, na której widniał napis ,,Arbeit macht frei”- ,,Praca czyni wolnym”, w rzeczywistości jednak tak nie było… Dowiedzieliśmy się, że ten kto przekroczył próg bramy nie miał szans na wolność, czekała go tam jedynie praca, śmierć i tortury. Jedna z liter na bramie ,,b” w słowie Arbeit ułożona jest odwrotnie, według niektórych relacji więźniów była to po prostu pomyłka. Kolumny więźniów wprowadzonych do pracy i prowadzących do obozu przekraczały tę bramę, często przy dźwiękach obozowej orkiestry symfonicznej. W większości budynków znajdowały się dokumenty, liczne fotografie przedstawiające ludzi w różnym wieku i w różnych sytuacjach oraz przedmioty codziennego użytku. Były także fotografie pokazujące ludzi w wagonach, których czekała śmierć w komorach gazowych. Mieliśmy również okazję zobaczyć celę, w której przebywał Maksymilian Maria Kolbe – znany święty Kościoła Katolickiego, który oddał życie za jednego z więźniów. Dziewięć bloków 1,2,3,12,13,14,22,23,24 stanowiły ogrodzony obóz dla radzieckich jeńców wojennych. Blok 10 stanowił miejsce zbrodniczych medycznych eksperymentów. Bloki od 1 do 10 stanowiły pierwsze obozy kobiece, które później zostały przeniesione do obozu w Brzezince. Blok 11 był wewnętrznym więzieniem przeznaczonym do odbywania kar. Ściana śmierci znajdowała się na dziedzińcu między blokami 11 a 10. Następnie przejechaliśmy do byłego obozu w Brzezince gdzie zobaczyliśmy wagon, w którym przewożono więźniów oraz ruiny spalonych przez Niemców budynków oraz pomnik. Na końcu zwiedzania podziękowaliśmy pani przewodnik za oprowadzenie i wyjaśnienie pewnych kwestii na temat obozu Auschwitz – Birkenau i jego znaczenia. Te miejsca, historie okrucieństwa pozostaną nam na długo w pamięci. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie w Wadowicach Kościoła oraz interaktywnego muzeum w  domu rodzinnym Wojtyłów-miejsce, gdzie wychował się i  uczył się  św. Jan Paweł II - słynny papież Polak, o którym wciąż pamiętamy. Pobyt w Wadowicach tradycyjnie zakończyliśmy skosztowaniem kremówek, które były ulubionym deserem Jana Pawła II. Na zakończenie wychowawczynie zabrały nas do KFC. Zmęczeni lecz pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Wycieczka ta była wspaniałą lekcją historii.

            Uczniowie klas ósmych

          • Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy

          • Dnia 5 maja 2023 roku w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne z zakresu podstawowej pierwszej pomocy. Wzięli w nich udział uczniowie klas I – III. Zajęcia były prowadzone przez przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Niedźwiedzia.

            Miały one na celu poznanie sposobów postępowania podczas: omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności i zatrzymania krążenia. Uczniowie uczyli się w jaki sposób należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Panowie – Strażacy najpierw prezentowali uczniom jak należy zachować się w przypadku powyższych sytuacji, a następnie odbyły się ćwiczenia praktyczne uczniów. Do realizacji zadań wykorzystano fantomy oraz niezbędne akcesoria. Uczniowie bardzo chętnie włączali się w ćwiczenia, każdy chciał samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową i inne czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Zaprezentowano też ćwiczenia dotyczące wzywania pogotowia ratunkowego w nagłych wypadkach. Podczas zajęć zwrócono szczególną uwagę na konieczność zadbania o bezpieczeństwo własne i poszkodowanego w miejscu zdarzenia. Zaakcentowano też kolejność przeprowadzania poszczególnych czynności, ponieważ od tego może zależeć uratowanie komuś życia.

            Składamy serdeczne podziękowanie Ochotniczej Straży pożarnej z Niedźwiedzia, a szczególnie Panom prowadzącym akcję – Marcinowi Wojciechowskiemu oraz Kacprowi Antoszowi za przeprowadzenie z uczniami zajęć praktycznych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Mamy nadzieję, że przekazana dzieciom wiedza w przyszłości zakiełkuje.

          • Koncert Uczniów i Nauczycieli Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Niedźwiedziu

          • W poniedziałek 8 maja 2023 r. uczniowie i nauczyciele szkoły Muzycznej z Niedźwiedzia zaprezentowali naszym uczniom bajki, które zilustrowali piękną grą na instrumentach muzycznych. Wśród muzyków byli także nasi uczniowie. Serdecznie dziękujemy za koncert!!!

            Szkoła muzyczna zaprasza do zapisów na nowy rok szkolny 2023/2024

          • Udział Pocztu Sztandarowego w Gminnych Obchodach Uchwalenia Konstytucji 3 maja

          • Gminne obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w Kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej. Uroczystość uświetnili swoim występem słowno - muzycznym uczniowie szkoły im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej. W tej uroczystości wzięła udział delegacja pocztu sztandarowego naszej szkoły.

          • Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” 2023

          • 16 marca 2023r. został przeprowadzony w naszej szkole międzynarodowy konkurs matematyczny ,,KANGUR MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas IV-VIII.

            Konkurs miał na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania podanych zadań. Stwarzał możliwość przeżycia pięknej przygody z matematyką, popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy. 

            Wyróżnienie otrzymali:

            Kamil Draus klasa IVa ( uzyskał 104,75 punktów),

            Judyta Smaciarz klasa VI ( uzyskała 102,00 punktów).

            Wszyscy uczniowie bezpośrednio po zakończeniu konkursu otrzymali upominki.

            Koordynatorzy konkursu mgr Agata Worwa, mgr Dorota Liberda-Smreczak

          • Wyróżnienie dla Kacpra Potaczka z kl. IV

          • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń z naszej szkoły Kacper Potaczek  z klasy 4 został wyróżniony  w XXIII edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO
            Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem
            pod hasłem: „POKÓJ W SERCU – POKÓJ W ŚWIECIE”

            Naszą szkołę reprezentowali również Marcelina Kraus, Maja Szwaja i Wiktor Hanula z klasy 5. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło łącznie 1 243 prace, w tym: 780 w kategorii plastycznej, 441 w kategorii literackiej (proza i wiersz) oraz 22 w kategorii słowno-muzycznej.
            Prace zostały nadesłane z szesnastu województw. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Współorganizatorzy: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Lublinie, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”.
            Komisja konkursowa, której obrady trwały w dniach 10-30 kwietnia 2023 r., przyznała łącznie 65 nagród oraz 58 wyróżnień w trzech kategoriach.
            Gala podsumowująca Konkurs z wręczeniem nagród odbędzie się 26 maja 2023 r. o godz. 12.00 w SP 50 w Lublinie. Zostali zaproszeni laureaci wraz z opiekunami.

            Poniżej protokół konkursowy.

            http://www.zs7.lublin.pl/downloads/2022_23_konkursy/KONKURS_2023.pdf  

            http://www.zs7.lublin.pl/news.php

            W galerii prace konkursowe plastyczne  i  poniżej wiersz .

            op. Joanna Cichańska

             

            Pokój w sercu – Pokój na świecie     

            Pokój małe pomieszczenie,

            prawie każdy go posiada.

            Pokój ma dorosły,

            czy też dzieci gromada.

            Pokój to nie tylko cztery ściany,

            każdy jest do swego przywiązany.

             

            Pokój mówiąc nie mam na myśli kuchni,

            salonu czy garderoby.

            Chodzi mi o pokój w sercu,

            więc na dobro muszę być gotowy.

            Pokój w sercu, czyli serce pełne miłości,

            empatii, równowagi i radości.

            Serce pełne dobrego nastawienia do innych,

            nie uwzględniając pochodzenia.

            Ocenianie pochopne jest tylko dla lenia,

            lepiej poznać choć kawałek czyjegoś otoczenia.

            Lepiej serca na połówki innym nie krój,

            ponieważ serce to pokój.

             

            Pokój na świecie, ciężkie powiedzenie,

            więc jakie jest jego znaczenie?

            Niektórzy się z tego śmieją,

            a po drugiej stronie granicy brutalne rzeczy się dzieją.

            Wiele ludzi chce uciec przed wojną,

            choć nawet gdy uciekną, nie nazwą swej głowy ,,spokojną’’.

            Porzucają domy, a w domu ich pokój

            porzucają rodzinę, bliskich i wszystko ważne wokół.

             

            Pokój na świecie, jest upragniony w wielu innych krajach,

            choć to pewnie już wiecie.

            Nie chcemy zła, wojny, przemocy,

            chcemy tylko jednego, niech życie w spokoju się toczy.

             

            Ja wiem jedno, pokój to nie tylko cztery ściany,

            ponieważ  to nie jego piękno.

            Pięknem pokoju jest szczerość, braterstwo, życzliwość,

            pamiętaj jeszcze, że ważna też jest miłość.

             

            Więc przypomnij sobie kiedyś te słowa

            ,, Chcesz spokoju, dąż do pokoju’’.

             

            Wiktor Hanula klasa 5

          • 1248 Kopalnia Soli Bochnia

          • Województwo Małopolskie, Departament Edukacji realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich” Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”. W projekcie tym bierze udział nasza szkoła realizując cele tego projektu organizując naukę i wsparcie uczniów ukraińskich w funkcjonowaniu w środowisku szkolnym, w odpowiedzi na kryzys migracyjny związany z działaniami wojennymi prowadzonymi na Ukrainie.

            Dnia 24.04.2023r uczniowie ukraińscy wraz z uczniami polskimi z klasy 5 i 6 odwiedzili Kopalnię Soli w Bochni oraz Muzeum Motyli.

             Zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli w Bochni nie jest zwykłą wycieczką szkolną, to podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni obejmujące poziom od 212 -250 m głębokości. Do kopalni zjeżdża się prawdziwą windą górniczą. Podczas zwiedzania dzieci i opiekunowie mają okazję przejechać się prawdziwą górniczą kolejką. Unikatowe solne komory o charakterystycznym kształcie i budowie geologicznej, pięknie wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą zadziwiające podziemne miasto. Podziemna Ekspozycja Multimedialna ilustruje i uzupełnia wiedzę, przenosi w odległe czasy pokazując pracujących górników, postacie historyczne, a także zjawiska przyrodnicze. Uczniowie otrzymali ogromną dawkę wiedzy podanej z odrobiną humoru. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy piękne Muzeum Motyli. To największa stała ekspozycja motyli świata w Polsce licząca   ponad 6 tysięcy okazów pochodzących z całego świata. Zbiór jest uwieńczeniem pasji kolekcjonerskiej Jacka Kobieli trwającej ponad 40 lat. Cześć kolekcji pochodzi z łowów własnych, zdobytych podczas podróży po Europie, Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, reszta to okazy nabyte od kolekcjonerów a także entomologów w różnych zakątkach świata. Wycieczka była super!!!!

            mgr Bożena Zabrzeńska-Szczygieł    

          • Wywiadówka !!!

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie w dniu 9 maja 2023 r. o godzinie 16:00.

            Harmonogram:

            1. Spotkanie z dyrektorem na sali gimnastycznej.

            2. Spotkanie z wychowawcami w klasach.

          • Dni otwarte w "INSTALU"

          • Dnia 20.03.2023r. uczniowie klas VIII a i VIII b pod opieką p. Katarzyny Filipiak oraz p. Agaty Worwy wybrali się na wycieczkę do Mszany Dolnej na dni otwarte do Zespołu Szkół Teczniczno-Informatycznych. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których mieli szansę pod opieką uczniów szkoły dowiedzieć się jak wygląda i na czym polega nauka poszczególnych zawodów w tej szkole.

            Uczniowie mogli przyglądnąć się bliżej takim zawodom jak:

            - technik budownictwa

            - technik mechanik

            - technik informatyk

            - technik elektryk

            - technik reklamy

            - echnik spawalnictwa

            Niektórzy uczniowie dostali breloczki zrobione przez uczniów ZSTi. Dziękujemy p. Agacie Worwie, p. Katarzynie Filipiak oraz Zespołowi Szkół Techniczno-Informatycznych za zaproszenie oraz miłe przyjęcie.

            Uczniowie klasy 8a i 8b.