• Kochani Uczniowie,

z okazji Waszego święta życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach od ucha do ucha, a każdy dzień był niesamowity i wyjątkowy oraz niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń. Rozwijajcie pasje, talenty, korzystajcie z beztroskiej zabawy, przeżywajcie niesamowite przygody, spełniając swoje najskrytsze marzenia. Bądźcie szczęśliwi a Wasze dzieciństwo niech trwa jak najdłużej.

Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy
            Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana
            w Niedźwiedziu

• Akcja charytatywna ,,Serce dla Maksia” Zawieszka ,, Serce z życzeniami w kodach QR oraz tulipany z origami”

• W Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w  dniach 17.05 - 23.05 2022r. zorganizowano akcję charytatywną  ,,Serce dla Maksia”, której celem było wdrożenie do udzielania pomocy choremu chłopcu, wyrabianie nawyku dzielenia się z innymi, kształtowanie partnerstwa w działaniu, zaangażowanie  uczniów w  geometrię kartki papieru oraz generowanie kodów QR  na lekcjach matematyki, na zajęciach  dydaktyczno-wyrównawczych i rozwijających.

W ramach tych działań uczniowie klas IV-VII pod opieką nauczycieli matematyki z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie przygotowali na kiermasz serca  z arkuszy piankowych z życzeniami w kodach QR na Dzień Mamy oraz tulipany wykonane techniką origami.

W dniu 23.05.2022r dokonano otwarcia  skrzynki , do której zbierano pieniądze ze sprzedaży na terenie szkoły tulipanów i serc  na cel charytatywny dla chorego chłopca Maksymiliana Palaca . Po przeliczeniu  stwierdzono, że jest to kwota 1016,55 zł. Cała kwota  zostanie przekazana  rodzicom chłopca.

Wśród wszystkich uczestników tej akcji zostaną w dniu 01.06. 2022r. rozlosowane przez Panią Dyrektor dwie nagrody w postaci Vouchera na Termy Gorce dla ucznia wraz z Opiekunem ufundowane przez p. Dorotę Liberdę Smreczak oraz p. Agatę Worwę.

Dziękujemy  wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem wsparli tę akcję charytatywną.

• Koncert Uczniów i Nauczycieli Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Niedźwiedziu.

• W poniedziałek, 16 maja 2022 r. uczniowie i nauczyciele szkoły Muzycznej z Niedźwiedzia zaprezentowali naszym uczniom przepiękne bajki, które zilustrowali piękną grą na instrumentach muzycznych. Wśród muzyków byli także nasi uczniowie. Serdecznie dziękujemy za koncert!!!

Szkoła muzyczna zaprasza do zapisów na nowy rok szkolny

• Naszym Kochanym Mamom życzenia w kodach QR od uczniów SP w Niedźwiedziu

• „Za to, że zawsze Jesteś przy mym boku,
            za to, że wskazujesz drogę mi w mroku,
            za to, że dni moje tęczą malujesz,
            dziś Mamo z całego serca Ci dziękuję!”

Uczniowie naszej szkoły tworzyli życzenia w kodach QR oraz wykonywali origami tulipany podczas lekcji matematyki oraz zajęć dydaktyczno – wyrównawczych pod opieką nauczycieli matematyki.

• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W piątek, 29 kwietnia 2022 roku, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Myślą przewodnią przedstawienia było hasło: „Człowiek, który nie zna swojej przeszłości nigdy nie zbuduje swojej przyszłości”.

Chcąc przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie kl. 7b pod opieką p. mgr Dorotki Liberdy-Smreczak i Ilony Cudzik- Matenki , przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród młodzieży  oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.