Pożegnanie Pani Heleny Florek
Z ogromnym smutkiem pożegnaliśmy 16 sierpnia 2023r. naszą Koleżankę, Helenę Florek. Pani Helena była nauczycielem naszej szkoły w latach 1984 - 1990, osobą wysoce cenioną za swoje wyjątkowe podejście do obowiązków zawodowych. Głębokie wyrazy żalu i współczucia rodzinie z powodu śmierci MAMY składają Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Niedźwiedziu.
Radosnych wakacji!!!
Z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom i uczniom składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę.
Życzę aby okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości, bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
W piątek 23.06.2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po mszy św. w kościele parafialnym w Niedźwiedziu uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego dokonano Uroczystego Ceremoniału Przekazania Sztandaru Szkoły.
8W skład nowego Pocztu Sztandarowego weszli: chorąży - Dawid Jania oraz asystujące - Izabela Burczak i Julia Kęskiewicz. Pani mgr Dorota Liberda Smreczak - społeczny wicedyrektor - odczytała list od Pana Wójta Rafała Rusnaka skierowany do uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Pani dyrektor wręczyła uczniom świadectwa z czerwonym paskiem za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Najwyższą średnią w szkole uzyskała po raz drugi z rzędu uczennica klasy VI - Judyta Smaciarz. Gratulujemy uczennicy i rodzicom!
Uhonorowano ucznia klasy V Wiktora Hanulę za wzorową pracę na rzecz szkolnego W
Wycieczka na górę Potaczkową - klasa V
W dniu 22 czerwca 2023 roku klasa 5 wraz z opiekunami - wychowawczynią Joanną Cichańską i panią Jolantą Smaciarz - udała się na wycieczkę na górę Potaczkową. Pogoda była piękna i słoneczna, co dodatkowo umiliło nam ten dzień.
8Nasza trasa rozpoczęła się w Niedźwiedziu i prowadziła przez park Wodzickich, las i ścieżkę edukacyjną, dając nam okazję do kontaktu z przyrodą i aktywności na świeżym powietrzu. Cieszyliśmy się malowniczymi widokami i bliskością natury. Wszyscy byliśmy pełni entuzjazmu i gotowości do pokonywania kolejnych odcinków trasy.
Sprawozdanie z zajęć z języka polskiego o charakterze wyrównawczo-przedmiotowym
W ramach projektu grantowego - “Małopolska Tarcza Humanitarna Fundusze Europejskie dla Ukrainy - Pakiet edukacyjny” zrealizowano 30 godzin zajęć z języka polskiego o charakterze wyrównawczo-przedmiotowym. Prowadzono zajęcia od 12 kwietnia 2023 roku do 19 czerwca 2023 roku.
Głównym celem spotkań była pomoc dzieciom w przezwyciężaniu trudności w opanowaniu języka polskiego, nabycie kompetencji językowych umożliwiających porozumiewanie się po polsku w podstawowym zakresie, wspieranie wszechstronnego rozwoju oraz kształtowanie umiejętności porozumiewania się z rówieśnikami i współpracy w grupie, a także umacnianie wiary we własne siły. Dzieci poznawały słownictwo związane z następującymi tematami: Dom i otoczenie, W mieście, Transport i komunikacja , W ogrodzie zoologicznym, W lesie i na łące, Człowiek i jego cechy, W gospodarstwie, U lekarza, Czasowniki, Zakupy w sklepie warzywnym, W
Pożegnanie Absolwentów 2023
„Panta rhei” – wszystko płynie. I czas płynie, goniąc nieskończoność. Mijają lata… Zakończył się pewien ważny etap naszego życia i dalsze życie będzie stawiało nam nowe wyzwania.
83Dziś nasze serca przepełnia nie tylko radość z otrzymania za kilka dni świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, ale także smutek z powodu rozstania z tym, co stanowiło istotę naszego życia w ciągu ostatnich lat… Każdy z nas pozostawi w tej szkole cząsteczkę siebie. Dzisiaj nadszedł dzień pożegnania, zdajemy sobie sprawę, że zamyka on pewien rozdział naszego życia, etap ten był radosny, kolorowy i kto wie czy nie najpiękniejszy. Dzisiaj chcemy Wam Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy oraz Pracownicy szkoły i administracji podziękować za trud, opiekę, za przekazaną nam wiedzę, postaramy się zapamiętać Wasze słowa; „Nauka jest niezmierna na morze. Im więcej pijesz, tym więcej jesteś spragniony”. „Wykształcenie to d
Sprawozdanie z zajęć sportowych – zespołowe gry sportowe dla uczniów z Ukrainy w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”
Sprawozdanie z zajęć sportowych – gier zespołowyc, które odbyły się dla grupy uczniów z Ukrainy, sfinansowanych w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”. Celem tych zajęć było wspieranie integracji społecznej uczniów, poprawa kondycji fizycznej oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej budowanie więzi między uczestnikami.
„Małopolska Tarcza Humanitarna, Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”
Sprawozdanie z zajęć przyrodniczych o charakterze wyrównawczo - przedmiotowym przeprowadzonych w klasie 4 dla uczniów przybyłych z Ukrainy.
108Wielu uczniów nie tylko innej narodowości, ma kłopoty z nabyciem podstawowych wiadomości i umiejętności przewidzianych w podstawie programowej z przyrody. Trudno im zrozumieć zjawiska i zależności zachodzących w otaczającym nas świecie. Uczniowie w tym wieku powinni zdobyć taką wiedzę i kompetencje kluczowe, aby swobodnie i bezpiecznie poruszać się we współczesnym świecie, nabyć umiejętności niezbędne w codziennym życiu i dalszej nauce. Umieć dbać o własne zdrowie, ciało, odżywiać się zgodnie z PIRAMIDĄ ŻYWIENIA, wyrabiać zdrowe nawyki żywieniowych i mieć świadomość odpowiedzialności za środowisko, w którym przebywają.
Klasa 2 – wycieczka do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego
We wtorkowy poranek, 20 czerwca 2023 r. klasa 2 wyruszyła na wycieczkę do KRAKOWSKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO. W słoneczne przedpołudnie, po dotarciu na miejsce, pełni wrażeń uczniowie rozpoczęli lekcję zoologii na żywo. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów świata.
Egzamin na kartę rowerową 2023
W dniu 21 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbył się egzaminu na kartę rowerową. Przystąpiło do niego 15 uczniów klasy IV.
4Celem tego egzaminu było:
- kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,
- popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,
- popularyzowanie podstawowyc
Sprawozdanie z realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole” w roku szkolnym 2022/23
Głównym celem było zachęcenie dzieci do spożywania większych ilości warzyw oraz owoców, a tym samym przyczynienie się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych. Przeprowadzone zostały następujące działania:
13Dnia 06.10.2022 r.
Uczniowie klasy III przypomnieli o zasadach zdrowego odżywiania. Przybliżyli także Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywność Fizyczną, wskazując najważniejsze produkty spożywcze w naszym jadłospisie czyli warzywa i owoce, których spożywanie odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. W tym dniu klasa III wykonała pyszne i zdrowe sałatki owocowe. Mieli tym samym okazję do wykazania się pomysłowością, kierując się indywidualnymi upodobaniami smakowymi. Dodatkowo uczniowie poznali różne owoce i warzywa pochodzące nie tylko z polski ale także z innych krajów. Uczniowie przygotowali również gazetkę z wesołymi wierszykami zachęcającymi
Zlot Szkół im. Władysława Orkana
20 VI 2023 r. odbył się coroczny Zlot szkół im. W. Orkana na „Orkanówce” w Porębie Wielkiej.
Gminy Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu organizator imprezy przygotował liczne atrakcje, konkursy, odczyty oraz poczęstunek.
1Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów kl. 4-6. Zostali oni wytypowani do kilku konkursów. Byli oni ubrani odświętnie w góralskie stroje oraz dwie uczennice grały na skrzypcach w konkursie na przyśpiewkę.
I Forum Osób Niepełnosprawnych w Porębie Wielkiej
W dniu 17 czerwca 2023r. wolontariusze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu wraz z podopiecznymi na czele z zarządem i członkami Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta w Niedźwiedziu uczestniczyli w I Forum Osób Niepełnosprawnych w Porębie Wielkiej w Parku Wodzickich.
1
Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece i Ośrodku Kultury w Niedźwiedziu z Panią Jadwigą Marzec - autorką książki pt. „BAJKA O NIEZWYKŁEJ WIEWIÓRCE RUDCE”
W dniu 15.06.2023r. uczniowie klasy 4b i 5 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Jadwigą Marzec - autorką ”Bajki o niezwykłej wiewiórce Rudce". Książka mówi o znaczeniu przyjaźni, szacunku i tolerancji w życiu człowieka. Pisarka przedstawiła w ciekawy sposób zasady pisania książek oraz zachęcała młodych czytelników do sięgania po nie częściej. Była to ciekawa lekcja języka polskiego na żywo.
WYRÓŻNIENIE dla Wiktora Jasek w konkursie organizowanym przez Gorczański Park Narodowy: „MOJA WYPRAWA W MIKROKOSMOS”
W dniu 15 czerwca w Ośrodku Edukacyjnym GPN w Porębie Wielkiej odbyło się uroczyste podsumowanie w/w konkursu, którego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do uważnego obserwowania przyrody na małym obszarze łąkowym, czyli gatunki roślin i zwierząt oraz zależności występujące między nimi. Na podstawie obserwacji uczniowie mieli stworzyć komiks lub ilustrowane opowiadanie.
Emocje Na Start
W dniu 26 kwietnia 2023 r. przeprowadzono dla młodzieży z Ukrainy uczącej się w Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu, realizację programu profilaktyki uniwersalnej „Emocje Na Start”. Zajęcia trwały 3 godziny dydaktyczne – odbyły się na terenie szkoły.
7Program Emocje na Start - to program skupiony wokół tematów komunikacji i zaufania. Może stanowić pomoc dla uczniów w rozwiązywaniu problemów związanych z relacjami. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19 Osoby biorące udział w programie uczyły się rozwiązywać konflikty między rówieśnikami bez używania agresji słownej. Kluczem do tego jest opanowanie zasad dobrej komunikacji. Składa się to na budowanie zdrowych relacji w grupie oraz zawiązywanie i utrzymanie trwałych przyjaźni. Podczas spotkania, jest wiele gier i zabaw budujących poczucie jedności, uczące prawidłowej komunikacji. Program jest wykorzystywany w celu integracj
Stypendia motywacyjne
W załączeniu uchwała oraz druk wniosku o stypendia motywacyjne. Rodzice uczniów spełniających kryteria wnioski składają w sekretariacie gminy do końca lipca.
Sprawozdanie z zajęć integracyjnych kulinarno - regionalnych
Zajęcia kulinarno- regionalne odbywały się jeden raz w tygodniu po 3 godziny. Miały charakter integracyjny. W zajęciach uczestniczyło 12 osób - uczniów polskich i ukraińskich. Frekwencja na zajęciach wyniosła 100%.
3Uczestnicy zajęć poznawali wzajemnie kulturę i tradycje polskie i ukraińskie. Poznawali elementy wykonanego przez artystkę ludową stroju zagórzańskiego mężczyzny i kobiety oraz prezentowanych multimedialnie strojów ukraińskich. Uczniowie zapoznawali się również z gwarą zagórzańską i podstawowymi zwrotami w języku ukraińskim.
Facebook szkoły
Godziny dzwonków
Niedziela 20.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych